Jumper's Guide 3 přichází. Co je nového?

Má kniha Jumper's Guide je takovým malým klonem La Sagrada Familia... Pracuje se na ní několik let a stále se mi nezdála dokončená. Přiznávám, že na jmenovaném chrámu se pracuje už o něco delší dobu...

Nicméně po více než 3 letech od prvního vydání, se zastávkou u druhého, vylepšeného vydání, přichází nyní třetí verze, která značně nabyla na objemu a množství informací, které dokáže předat.

Pokud zůstaneme ve světě čísel, tak se její objem zvýšil ze 272 stran na něco málo přes 350. To se nezdá jako příliš velký posun, nicméně se změnil také formát knihy, kdy místo původní A5 kniha nyní vychází ve formě B5, což je kompromisem mezi A5 a A4 s tím cílem, aby kniha nebyla příliš objemná co do počtu stran, ani příliš nepraktická na nošení z pohledu velikosti. Z pohledu slov jich přibylo přes 40 tisíc. A čemu tyto slova byly věnovány?

Jumper's Guide

Oproti předchozím dílům tu jsou zcela nové kapitoly, které se věnují například:

  • Rozcvičení před výkonem ("rozválení", strečink, mobilizace, aktivace)
  • Intenzifikačním tréninkovým jednotkám
  • Testování Vaší výkonnosti před započetím plánů
  • Regeneračním technikám
  • Balistickému tréninku
  • Doplňkům stravy
  • Jednotlivým vitaminům a jejich funkci
  • Meditaci, produktivitě, a jiným aspektům, které byste v knížce o výskoku nečekali

Obrovskou obměnou prošel také zásobník cviků se zbrusu novými fotkami. Některé podkapitoly v tomto zásobníku jsou zcela nové a patří mezi ně například:

Cviky s činkou v landmine postavení

Cviky s medicinbaly

Nové cviky na sílu "středu těla"

A mnoho desítek jiných cviků a méně známých variací:

Změnami také prošly samotné tréninkové plány. I když cíl knížky je stále stejný a tréninkové zaměření také, mění se vhodnost jednotlivých cviků, přidávají se nové či odebírají starší, manipuluje se se zátěžemi, tempem, či počtem sérií a opakování. Troufnu si tvrdit, že plány, se kterými se setkáte v této knize jsou zase o kus lepší, než ty minulé, a jsou otestovány na profesionálních sportovcích ať už na klubové, či reprezentační úrovni. Nově jsou u plánů i takzvané aktivační a mobilizační komplexy, tedy soubory cviků sloužící k rozcvičení před tréninkem či zápasem a podání co nejlepšího výkonu při nich.

Po 3 letech by se tedy mělo jednat o finální podobu knížky, která už po dalších několik let zůstane nedotčena. Najdete v ní všechno, co jsem se doposud za svou (nutno uznat že stále krátkou) kariéru naučil, a co i vy sami můžete přenést do své tréninkové píle.

KNÍŽKU SI MŮŽETE OD DNEŠNÍHO DNE PŘEDOBJEDNAT ZDE


Starší článek Novější článek

Přidat komentář

Prosím berte v potaz, že komentáře musí být schváleny předtím, než budou publikovány.